„Jestem przyjacielem zwierząt”

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów SP95 „Jestem przyjacielem zwierząt” zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu, Świetlicę Szkolną oraz Stowarzyszenie Dog Rescue.

Głównym celem konkursu było rozwijanie empatii i wrażliwości na świat zwierząt oraz promowanie i rozpowszechnienie wśród dzieci klas 1-8 miłości do zwierząt, odpowiedzialności za nie i troski o ich los. Konkurs miał również promować pozytywne zachowania zawiązane z odpowiedzialnością ludzi za los zwierząt domowych, poszerzać wiedzę dzieci na temat humanitarnego traktowania zwierząt, uświadomić problem bezdomności zwierząt, zwłaszcza psów i kotów oraz ich głównych przyczyn oraz rozbudzać i rozwijać wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze dzieci naszej szkoły.

Jury wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia:

W kategorii klas 1-3:

1 miejsce: Aleksandra Wyczesany (klasa 1a) i Julia Płaskowicz (klasa 3b)

2 miejsce: Alicja Zajkiewicz (klasa 3d) i Anna Krupa (klasa 1c)

3 miejsce: Zosia Zawiślan, Emilia Wójciak i Wiktor Kruk (wszyscy z klasy 1c)

Wyróżnienia otrzymali: Zosia Łukasiewicz (klasa 2b), Mateusz Hałun (klasa 1c), Lena Uznańska (klasa 1c), Izabela Domagała (klasa 1c), Oliwia Sobczak-Kiełbińska (klasa 1b) oraz Igor Pazdur (klasa 1c)

W kategorii klas 4-8:

1 miejsce: Maja Tabak klasa 7b

2 miejsce: Dominik Nawrot klasa 8d

3 miejsce: Amelia Fijałka klasa 7d.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!