„Jasełka 2019”

W piątek, 20 grudnia 2019 r. po Wigiliach klasowych, w naszej szkole zostały wystawione Jasełka przygotowane przez uczniów klas 4b i 6a.

Józef  z Maryją, zdążając do Betlejem, szukali schronienia, prosili o kromkę chleb i szklankę wody napotkanych po drodze ludzi. Na początku dotarli na boisko, gdzie spotkali rozmawiających ze sobą koszykarzy. Później rozmawiali z dziewczynami, które rozbawione wyszły z dyskoteki. Następnie udali się do hotelu. W żadnym z tych miejsc nie otrzymali pomocy, zostali wyśmiani i odrzuceni. Dopiero na dworcu kolejowym, gdzie spotkali dużą grupę bezdomnych zostali potraktowani życzliwie. Ci biedni ludzie podzielili się z Maryją i Józefem tym, czym mieli. Zaprosili ich do siebie, dali kocyk i karton mówiąc, że to ich łóżko, a także poczęstowali kromką chleba i wodą.

W II akcie do stajenki, gdzie obok Maryi i Józefa było już Dzieciątko Jezus, zamiast pasterzy i Mędrców przyszli sportowcy, dziewczęta z dyskoteki, pracownicy hotelu oraz bezdomni. Przyszli, aby naprawić swój błąd i powiedzieć wszystkim widzom, o tym, że pomaganie drugiemu człowiekowi jest ważne, dzięki niemu mamy moc zmieniania świata na lepszy.

Między kolejnymi scenami Jasełek mieliśmy okazję posłuchać, a także wspólnie zaśpiewać kilka kolęd.