IX Krakowski Konkurs Języka Angielskiego o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy II

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z języka angielskiego  dla klas IV-VI. Celem „IX Krakowskiego Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy II” było  podnoszenie poziomu umiejętności językowych,  oswojenie uczniów z formą konkursów i sprawdzianów wiadomości oraz przygotowanie ich do dalszego kształcenia językowego. Organizatorzy mieli również na celu  aktywizację zainteresowania językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, a także  wzbogacenie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym.

Chętni uczniowie musieli zaprojektować kartkę świąteczną oraz złożyć życzenia w języku angielskim. Kartkę można było wykonać w wersji papierowej lub elektronicznej. Do finału konkursy zakwalifikowały się dwie uczennice klasy 6c  Karolina Biel oraz Milena Kłobuch, które wykonały przepiękne kartki oraz bezbłędnie napisały życzenia.

Na finał uczniowie mieli  przygotować prezentację multimedialną: „Święta w Państwach Świata” oraz napisać  świąteczny test o zwyczajach mikołajowych i bożonarodzeniowych. Każdy uczeń demonstrował swoją pracę i opowiadał w języku angielskim o przygotowanej prezentacji. Prezentacje przygotowane przez nasze uczennice były bardzo oryginalne. Obie autorki włożyły w ich przygotowanie  dużo pracy.

W rezultacie Karolina Biel zajęła 2 , a Milena Kłobuch 4 miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczennic. Gratulujemy.