I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

23 listopada 2018 roku, zakończyła się Akcja Mikołajkowa. Akcję zrealizowano w ramach programu „Szkoła z pasją pomagania”, we współpracy z Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”.

Jej celem była realizacja listów do św. Mikołaja napisanych przez chore dzieci i ich rodzeństwo.

Otrzymaliśmy trzy listy, w których realizację włączyli się Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy oraz sami Uczniowie klas 6c,7a, 7b oraz 8a. Uczniowie, którzy wcześniej podczas prelekcji zorganizowanych na godzinach wychowawczych mieli okazję poznać działalność hospicjum, posłuchać historii wolontariuszy, podopiecznych oraz ich rodzin, z wielkim entuzjazmem podeszli do tematu pomocy tym, którzy pomimo swojej ciężkiej sytuacji życiowej, zmagania się z nieuleczalnymi chorobami nie przestają marzyć.

Napisane przez dzieci listy urzekły nas wszystkich. Pełne ciepła, optymizmu i nadziei mimo wszystko skłoniły do refleksji i dużych, i małych.

Dziękujemy wszystkim, którzy z tak ogromnym zaangażowaniem włączyli się w ideę pomagania, zwłaszcza w ten przedświąteczny, piękny czas.