Elektroodpady mają zasady

28.02.2021

Uczniowie klasy 8c, w ramach lekcji chemii, zdalnie uczestniczyli w Programie edukacyjnym „Elektroodpady mają zasady” przygotowanym przez MPO,  a przeznaczonym jest dla uczniów klas VII i VIII krakowskich szkół podstawowych oraz dla uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych. Celem programu jest zwrócenie uwagi uczniów na problemy środowiska naturalnego, związane ze wzrostem ilości elektroodpadów.  Na co dzień korzystamy przecież z coraz większej liczby urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Uczestnicy zajęć zapoznali się z prezentacją, z której dowiedzieli się, jak groźne mogą być skutki niewłaściwego postępowania z elektroodpadami oraz jak należy prawidłowo i bezpiecznie postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Udział w programie został potwierdzony certyfikatem.