Dzień Bajek

05.11.2018

5 listopada 2018 r. dzieci z klas 1-3 obchodziły Święto Bajek. Bajki zagościły w każdej klasie. Uczniowie klas 1 d, e oraz 2 a i c przebrali się za ulubione postacie z książek. W klasie 2 b odbył się konkurs wiedzy o bajkach, a w klasie 3 c bohaterowie bajek zagościli w matematycznych zadaniach. W innych klasach uczniowie słuchali fragmentów bajek i baśni m.in. Ch. Perraulta, braci Grimm, H. Ch. Andersena, oglądali bajki, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, rysowali swoich ukochanych bohaterów.  Wykazali się dużą znajomością literatury baśniowej dla dzieci.

Uczniowie klasy 1 d i e odwiedzili również bibliotekę szkolną, gdzie zostali pasowani na czytelników i wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Dzień był pełen wrażeń.