„Biało – czerwona szachownica” w 100-lecie Niepodległości.

Uczniowie klasy 3b i 3c oraz 4a  w dniu 20 listopada wzięli udział w interaktywnym widowisku „Biało – czerwona szachownica”, przygotowanym przez  Pracownię Animacji Kultury Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 w ramach cyklu „Tradycja z nutą i kolorem”.   Autorzy pokazu zaprezentowali  historię i tradycje lotnictwa wojskowego w Krakowie  z okresu I Wojny Światowej, powstanie lotniska w Rakowicach i jego wyzwolenie z rąk austriackich 1918 r. Przedstawiono również sylwetki bohaterskich lotników: kapitana Romana Florera i majora Stefana Steca, twórcy znaku polskiego lotnictwa wojskowego - biało-czerwonej szachownicy.

Podczas wspaniałego widowiska połączonego z warsztatami, uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, co obecnie znajduje się na terenie byłego lotniska, przywdziać strój lotnika z dawnych czasów, czy współpracować zespołowo, aby ułożyć model jednego z pierwszych samolotów I wojny światowej. Na koniec mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę na temat oznaczeń samolotów, sławnych ludzi oraz słynnej biało – czerwonej szachownicy.

Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w emocjonujących zabawach i wyszli z zajęć bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.