Alma Spei – czyli życie na 200 procent! Świętujemy 10- lecie istnienia Hospicjum dla Dzieci

19 listopada 2018r, wzięliśmy udział w wyjątkowej uroczystości, na którą zostaliśmy zaproszeni z okazji 10- lecia istnienia Hospicjum Dla Dzieci „Alma Spei”

W Sali Teatralnej Klubu Garnizonowego odbyła się Gala, spotkanie wolontariuszy, podopiecznych hospicjum wraz z ich rodzicami oraz wszystkich tych, dzięki którym to, co robimy ma realny wymiar: darczyńców i pracowników, wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia oddają to, co mają najcenniejsze, czego nie można zmierzyć ani wycenić- swój czas i swoje serce.

Pomimo, iż samo słowo „Hospicjum” zazwyczaj nie kojarzy się z radością, pracownicy i Przyjaciele Hospicjum nieustannie pracują nad zmianątego stereotypu. Tak było również podczas Gali, na której wręczono nagrody i wyróżnienia tym, którzy swoją postawą i pracą wspierają działania Hospicjum.

Mieliśmy zaszczyt dołączyć do grona nagrodzonych. Nasza Szkoła, otrzymała tytuł „Przyjaciela Hospicjum”. Za całokształt działań prowadzonych przez Szkolny Klub Wolontariatu na rzecz Alma Spei, zostaliśmy wyróżnieni spośród ponad 100 szkół współpracujących z Hospicjum. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i radość z tego, co robimy staje się jeszcze większa.

Po uroczystym wręczeniu nagród wysłuchaliśmy pięknego przemówienia pani doktor, która od lat związana jest z hospicjum. Przypomnieliśmy sobie wzruszającą chwilę pożegnania w jednej z hospicyjnych rodzin. Ten piękny moment wywołał łzy wzruszenia na twarzach wszystkich uczestników Gali…

Podczas swojego przemówienia pani doktor Małgorzata Musiałowicz podkreśliła, że to co najważniejsze w pracy w hospicjum, to po prostu być razem – „Hospicjum pokazuje nam, że trzeba cieszyć się chwilą i celebrować życie. Trzeba pielęgnować uczucia, razem walczyć z przeciwnościami losu. Po prostu trzeba być razem”. Te  piękne słowa zostaną nam w pamięci.

Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały występ kabaretu „Hrabi”. Artyści sprawili, że na twarzach podopiecznych i zaproszonych gości łzy wzruszenia zamieniły się we łzy radości.

Pracownicy Alma Spei, często podkreślają, że ich podopieczni mają mniej czasu, dlatego też żyją mocniej i szybciej, aby móc realizować własne marzenia. Żyją na 200 procent.

W zbliżającym się okresie przedświątecznym, życzymy wszystkim, abyśmy umieli zatrzymać się na chwilę i aby żyć- być razem, tak po prostu. Najcenniejszą rzeczą, jaką możemy ofiarować drugiemu człowiekowi jest czas. „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” … celebrujmy każdy dzień, sekundę, którą możemy spędzić razem. Cieszmy się z tego, co mamy i dajmy odrobinę radości tym, którym szczególnie jej brakuje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączają się w działania Szkolnego Klubu Wolontariatu, Wolontariuszom, Rodzinom, Wychowawcom i Nauczycielom. To przede wszystkim Wasza Nagroda. Hospicjum ma wielu Przyjaciół i za to bardzo Wam dziękujemy!

Z życzeniami wszystkiego, co najlepsze nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale na każdy dzień, który jest nam dany dla Wszystkich!

Wolontariusze Alma Spei, Szkolny Klub Wolontariatu