„Akcja Mikołajkowa oraz pomoc świąteczna dla rodzin Alma Spei”

W okresie przedświątecznym nasza szkoła wzięła udział w akcjach charytatywnych zorganizowanych przez fundację Alma Spei w Krakowie – akcji Mikołajkowej oraz pomocy świątecznej.

Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy. Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczane są wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Do naszej Szkoły trafiły dwa listy napisane przez podopiecznych Fundacji – Staszka i Gabrysię. W odpowiedzi na list Staszka, Uczniowie i Rodzice klas 8b, 8c i 8d oraz klas 6a, 6b i 6c, w odpowiedzi na list Gabrysi, przygotowali mikołajowe paczki.

Przygotowane przez zespoły klasowe prezenty zostały wręczone dzieciom przez Świętego Mikołaja i sprawiły im wielką radość.

Świąteczna pomoc to wielki dar serca oraz ogromna pomoc rodzinom związanym z fundacją Alma Spei – to zakup najpotrzebniejszych produktów niezbędnych do spokojnego i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Do tej akcji włączyły się zespoły klasy 4b, 7b oraz 7c.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom zaangażowanym w wyżej wymienione akcje.