Akademia z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości odbyła się w naszej szkole w dniu 8 XI.
Scenariusz oparty został na fragmentach prac literackich nagrodzonych w konkursach krakowskich. Autorkami tych utworów są nasze koleżanki z kl. 6 a: Agnieszka Argasińska i Alicja Murzańska.
Podczas akademii śpiewaliśmy pieśni narodowe, opowiadaliśmy dzieje ojczyste od czasów Mieszka do pamiętnego roku 1918. Nagraliśmy też krótki film na Wzgórzu Wawelskim i na dziedzińcu Collegium Maius, który urozmaicił przekazywane treści.
Aby uświetnić obchody Stulecia Niepodległości zaproponowaliśmy konwencję Jubileuszowego Zjazdu Wawelskiego AD 2018.
Nastrój święta podkreślała obecność pocztu sztandasrowego i piękny polonez tańczony w takt muzyki z filmu A. Wajdy „Pan Tadeusz”.
Na koniec przedstawiamy wykonawców- są nimi uczniowie klas 5e i 6 a, wielu w strojach z epoki.