11 Listopada - ważne święto

15.11.2020

W dniach poprzedzających Święto Niepodległości w klasach 1-3 odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone wydarzeniom sprzed 102 lat. Uczniowie poznawali ważne fakty z naszej historii, wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, zastanawiali się nad tym co to znaczy patriotyzm, a także podejmowali rozmaite działania twórcze.

W klasie 3b obejrzano film edukacyjny „Z albumu Dziadka - historia Józefa Piłsudskiego”. Uczniowie klas 3d i 3e wykonali kartki z ułożonymi przez siebie życzeniami dla Polski, a uczniowie klasy 3f okolicznościowe plakaty.  Dzieci z klasy 2c zrobiły figurki orłów.  Klasy pierwsze rysowały pocztówki z Polski.

Na zajęciach rozwijających odbyły się wirtualne podróże po Polsce, w trakcie których uczniowie poznawali różne miejsca, a także rozwiązując zagadki i łamigłówki mogli sprawdzić wiedzę o naszym kraju.