Pierwsza pomoc

W dniach 19-21 listopada uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym  przez Stowarzyszenie FRAKTAL w ramach projektu  "Umiem udzielić pierwszej pomocy" współfinansowanym przez Gminę Miejską Kraków. Warsztaty miały na celu   nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęstszych stanach zagrożenia życia, m.in. w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia oraz przeprowadzenie Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED)

Uczniowie uczyli się jak należy wzywać pomoc i jak się zachować w przypadku, gdy ktoś utracił przytomność. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a uczestnicy warsztatów z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia praktyczne. Uczniowie wynieśli z zajęć przekonanie, że  mogą w życiu zdarzyć się sytuacje, w których zdobyta wiedza i nasze umiejętności mogą uratować czyjeś życie.