V Festiwal Małych Form Teatralnych

Po raz piąty zespoły aktorskie z czerwonoprądnickich szkół miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w ramach Festiwalu Małych Form Teatralnych, który to został objęty patronatem Rady i Zarządu III Dzielnicy.Tym razem motyw przewodni był związany z ochroną środowiska, zatem w konkursowych spektaklach nie brakowało dobrych rad dotyczących segregacji śmieci, zachęcania uczniów do dbania o porządek w szkole czy uwrażliwiania widzów na wpływ człowieka na otaczający go świat. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem nie zabrakło błyskotliwego dowcipu, karkołomnych układów tanecznych i wpadających w ucho piosenek.

Szkolne koło teatralne „Literackie Pantery” przygotowało przedstawienie pt. „Tajemniczy kryminał ekologiczny”, którego główni bohaterowie, Sherlock Kosz i Koszson, usiłują rozwikłać zagadkę błędnego segregowania odpadów w mieście Eków. Ostatecznie aktorzy z SP 95 zostali nagrodzeni III miejscem, natomiast uczennica klasy 7c, Maria Durbas, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za kreację Starszej Pani.

Gratulujemy!