Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października jest ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Mycia Rąk. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Moc jest w Twoich rękach”. W klasach 1-3 odbyły się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się jak ważna dla zdrowia jest ta prosta, codzienna czynność. Mycie rąk wodą z mydłem przez 15 sekund redukuje liczbę bakterii już o około 90%, natomiast kolejne 15 sekund usuwa całkowicie drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu chorób. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo należy myć ręce. Klasy pierwsze i drugie  przygotowały wspólne plakaty. Uczniowie klasy 3b układali rymowanki zachęcające do  mycia rąk. Wraz ze znaczkami symbolizującymi wodę, mydło i ręce,  teksty zostały wykorzystane do wykonania  szkolnej gazetki.