WŚRÓD NARODOWYCH PAMIĄTEK

21.10.2018

TROPEM KRAKOWSKICH WSPANIAŁOŚCI I ICH WYJĄTKOWYCH TWÓRCÓW

W ramach przygotowań do XIV edycji konkursu wiedzy KRAKUSEK uczniowie klas trzecich odbyli niezwykły spacer po mieście, podczas którego zgłębiali wiedzę na temat dzieł artystów i rzemieślników dawnego Krakowa. Podziwiali kościoły: św. Piotra i Pawła, św. Andrzeja, Mariacki z pięknym ołtarzem autorstwa Wita Stwosza oraz  kościół Franciszkanów, którego ściany zdobią liczne polichromie Stanisława Wyspiańskiego, a promienie jesiennego słońca rozświetlają  wnętrze przemykając przez  kolorowe witraże. Maszerując  ulicami Kanoniczą i Floriańską oglądali domy zdobione pięknymi portalami, okuciami, godłami i obramowaniami okien.

„(…) na Rynku widzieliśmy pamiątkową płytę w miejscu, w którym Tadeusz Kościuszko składał przysięgę Narodowi Polskiemu. Gdy przeszliśmy w pobliże Sukiennic, zobaczyliśmy wspaniałą attykę z maszkaronami. Wycieczka bardzo nam się podobała.”

Kaja, 3b

Przed trzecioklasistami jeszcze jeden niezwykły spacer- tym razem po królewskich komnatach na Wawelu. Już nie mogą się go  doczekać!