Klasa I d na AGH

W dniu 29 października 2018 roku, uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach pt. „Co się dzieje w 200 stopniach”?, zorganizowanych przez Koło Naukowe studentów Akademii Górniczo Hutniczej. W czasie spotkania oglądali doświadczenia prezentowane przez parę zafascynowanych fizyką studentów. Głównym bohaterem pokazu było coś , co cały czas nas otacza - azot , ale ten ciekły – substancja bardzo zimna, czasami wybuchowa i dająca radość osobie w każdym wieku. Udało się np. w małym pudełku schować 5 napompowanych balonów, zamrozić parówki, rozświetlić żarówkę bez włączania do prądu. Najbardziej podobały się doświadczenia z balonami i te, w których azot „wybuchał”. W ciekawy sposób i z zainteresowaniem uczniowie poznali właściwości azotu.