Wycieczka na Wawel

W dniu 20.11.2019r. klasa 2a udała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę „Kraków zaginiony”. Dzięki  opowieściom przewodnika  dzieci zapoznały się z kolejnymi etapami powstania i rozwoju budowli, a także dowiedziały się , co oznacza sama nazwa Wzgórza. Klasa obejrzała wystawę przedstawiającą dawne przedmioty codziennego użytku,  fragmenty murów najstarszego kościoła, a także miejsce, gdzie dawniej znajdowały się kuchnie pałacowe i wozownia. Wszyscy byli bardzo zdziwieni faktem, że w miarę upływu czasu poziom gruntu bardzo się podniósł, i pomieszczenia, które kiedyś były nad powierzchnią, obecnie znajdują się dużo niżej. A stało się tak dlatego, że ludzie nie dbali o porządek, i niestety śmieci  wyrzucano na ulicę. Tak więc jest to dla nas wszystkich przestroga: aby nie utonąć w śmieciach, wyrzucajmy je do pojemników, oczywiście tych właściwych!