VII Parada Szkolnych Patronów

8 czerwca 2018r., odbyła się VII Parada Szkolnych Patronów, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.  Celem Parady były:

• upamiętnienie patronów szkół i placówek oświatowych,
  • zaznajamianie uczestników parady z ważnymi postaciami, które reprezentuje ich szkoła,
  • edukacja przez zabawę

Uczestnikami byli uczniowie państwowych i prywatnych szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz samorządowych i prywatnych przedszkoli. Tegoroczna VII edycja Parady Szkolnych Patronów nosiła hasło „Pochwal się Patronem” i nawiązywała do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Delegacja 10 osób – uczniów, wcieliła się w: postać Patrona – Władysława Broniewskiego, postaci nawiązujące do wierszy Władysława Broniewskiego „Pierwiosnek”, „Wisła”, „Żołnierz Polski”. Dodatkowymi rekwizytami były transparenty z cytatami z wierszy poety, koszyki z polnymi kwiatami oraz balony.

Po przejściu Parady na Rynek Główny, nastąpiła prezentacja uczestników z poszczególnych szkół. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania.