Szkoła z pasją pomagania

12.06.2019

W dniu 12 czerwca 2019 roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Uroczystej Gali, będącej finałem konkursu „Szkoła z pasją pomagania”. Konkurs pod patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego i trwał od 1 października 2018 roku do 31 maja 2019 roku.

Celami konkursu były m.in.:

• uwrażliwianie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i wskazanie możliwości udzielenia właściwej pomocy,
  • wzmacnianie edukacyjnej roli organizacji pożytku publicznego,
  • zbudowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza, pokazanie korzyści i zmian zachodzących w wolontariuszach,
  • kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.

Efektem całorocznej pracy jest certyfikat „Szkoły z pasją pomagania”, który nasza szkoła otrzymała za całokształt podejmowanych w roku 2018/2019 działań na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”.