ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia połączone siły klas 5d, 6b i 7b zaprezentowały uczniom i nauczycielom naszej szkoły przedstawienie multimedialne poświęcone 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zobaczyliśmy, jak mogły wyglądać wiadomości telewizyjne 3 maja 1791 roku. Reporterzy pod Sejmem relacjonowali najważniejsze wydarzenia, król ogłosił najważniejsze założenia Konstytucji, a politycy i eksperci z Polski i ze świata komentowali naszą sytuację polityczną. Nie zabrakło wywiadu z Katarzyną Wielką i Maksymilianem Robespierrem, a także prognozy pogody i listy przebojów. Były śpiewy, tańce i występy instrumentalne. Przeniesienie wydarzeń historycznych w czasy współczesne uświadomiło nam, że wsłuchiwanie się w głos przeszłości uczy mądrego kształtowania teraźniejszości. Przypomnieliśmy dawne wydarzenia, by czerpać z nich siłę i mądrość.