Praca metodą projektów – Special Days by class 6c

5 października 2018r., klasa 6c zakończyła realizację projektu z języka angielskiego pt. „Special Days”.

Celami projektu były m.in.:

• pogłębianie ogólnej wiedzy uczniów,
  • wzbogacanie słownictwa oraz doskonalenie poszczególnych sprawności językowych,
  • rozwijanie kompetencji językowych na wszystkich płaszczyznach komunikacyjnych ze szczególnym naciskiem na aspekt umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy,
  • kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktycznych sytuacjach językowych,
  • mocne osadzenie nauki języka w kontekście kulturowym ze szczególnym naciskiem na kulturę Wielkiej Brytanii jako kraju, którego języka uczą się nasi uczniowie, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • rozbudzanie w uczniach pasji związanej z nauką języka angielskiego poprzez pokazanie jak duże znaczenie ma znajomość języka we współczesnym świecie oraz praktycznych aspektów jego zastosowania,
  • rozwijanie w uczniach poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości językowe.

Projekt realizowany był w oparciu o kalendarz świąt i uroczystości w krajach anglosaskich. Zadaniem uczniów było wymyślenie święta, którego nie ma jeszcze w kalendarzu, a które chcieliby obchodzić w oparciu o swoje pasje i zainteresowania, w trosce o ludzi, zwierzęta. Po burzliwych dyskusjach wspólnie wybrano trzy tematy:

1. „Liberum Veto Day” – dzień upamiętniający prawa dzieci, dzień przeciwko przemocy wobec najmłodszych,
  2. „Rodent Day” – dzień poświęcony ochronie małych zwierząt futerkowych,
  3. „Talent Day” – dzień talentów, w którym każdy mógłby zaprezentować swój talent.

Uczniowie pracowali w grupach, pod kierunkiem wybranego przez siebie lidera. Ich zadaniem było mi.in opracowanie planu działań i sprawiedliwy podział obowiązków, stworzenie prezentacji na dany, wybrany przez siebie temat w języku angielskim, wizualizacja w postaci plakatu promującego dany dzień oraz finałowe przedstawienie projektu.

Projekt stanowił połączenie praktycznej nauki języka angielskiego z poszanowaniem wartości ochrony życia, praw ludzi i zwierząt.

Wystawę prac klasy 6c można obejrzeć  do dnia 12 października 2018r., na korytarzu parteru naszej szkoły.