Operacja Mikołaj, czyli pomagamy podopiecznym Domu Dziecka św. Ludwiki

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2028 roku, zakończyliśmy jedną z większych akcji zorganizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu. Tym razem postanowiliśmy podzielić radość i pomnożyć dobro z podopiecznymi Domu Dziecka św. Ludwiki w Krakowie. Dom dziecka prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Wcześniej sprawował on opiekę nad dziećmi w ramach pięciu grup. Obecnie działają tutaj trzy placówki typu socjalnego (opiekuńczo – wychowawcze), realizujące te same cele, co wcześniejszy Dom Dziecka. Więcej informacji na temat działalności placówki można przeczytać na stronach www.ddziecka.pl.

Akcja polegała na zbiórce słodyczy, którą prowadzili uczniowie – wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Trwająca od 10 grudnia akcja miała na celu nauczyć dzieci, młodzież dzielenia się tym, co posiadamy, aby wspierać biednych. Dlatego też darczyńcy nie kupowali słodyczy, ale dzielili się tym, co sami dostali od Mikołaja z okazji nadchodzących świąt.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, którzy pomagali w zbiórce. Dzięki wspólnym staraniom udało nam się zebrać ogromną ilość smakołyków, które trafiły pod choinkę dla podopiecznych domu dziecka.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w organizacji i przebiegu akcji, za ogromne serca, za poświęcony czas. Za to, że przede wszystkim chcecie włączać się w nasze akcje i z takim zapałem w nich uczestniczycie!