Na nartach po uśmiech – pomagamy podopiecznym „Alma Spei”

03.03.2019

W dniu 3 marca 2019 roku, odbyła się V edycja zawodów „Na narty po uśmiech”. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy Siepraw Ski i Krakowski Klub Narciarski Siepraw Ski. Celem zawodów, było m.in.

• wspieranie podopiecznych Fundacji Alma Spei. Podopieczni Alma Spei, to dzieci nieuleczalnie chore, dla których obce są radości dzieci zdrowych. Szczęście tych dzieci mierzone jest w płaszczyźnie braku bólu, otrzymania lekarstwa i opieki.
    Dla dzieci znajdujących się pod opieką Alma Spei, wielką radością jest fakt, że ktoś o nich myśli i chce coś dla nich zrobić,
  • propagowanie idei pomocy chorym dzieciom,
  • wychowanie w duchu fair-play,
  • popularyzacja narciarstwa zjazdowego pośród najmłodszych.

Zawody to ogromne przedsięwzięcie, w którym biorą udział dzieci i dorośli. Wolontariusze z Naszej Szkoły związani z hospicjum „Alma Spei”, postanowili również przyłączyć się do akcji.

Zawody polegały na jednym samodzielnym zjeździe wytyczoną trasą mini – „Slalomu Giganta”

z pomiarem czasu przejazdu. Każdy uczestnik otrzymał upominek, dyplom i poczęstunek. Najlepsza trójka z każdej grupy wiekowej zajęła też miejsce na podium. Wolontariusze, którzy nie uczestniczyli w zawodach pomagali w inny sposób. Jedni rozdawali słodycze, inni razem z Misiem – maskotką zawodów zabawiali uczestników, jeszcze inni pomagali organizatorom.

Medal za uśmiech, uśmiech za medal! Zawodnicy przekazali medale i dyplomy swoim koleżankom i kolegom, którzy nie mogli samodzielnie wystartować w zawodach. Razem z medalami przekazali im uśmiech, serce i radość z dzielenia się swoim zwycięstwem. (źródło: www.nanartrachpouśmiech.pl).

Dziękujemy za to, iż mogliśmy uczestniczyć w tym jakże wesołym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że pozytywna energia i uśmiech zostaną z nami na dłużej.

Wolontariusze - Szkolny Klub Wolontariatu