Konkursy z języka angielskiego dla najmłodszych

W tym roku szkolnym odbyły się już trzy konkursy z języka angielskiego adresowane do uczniów klas 1-3.

Pierwszy z nich nosił tytuł ‘Halloween Mask’. Udział w nim wzięły wszystkie dzieci, które były obecne w szkole we wtorek 30 października 2018 r., przeddzień obchodzonego w krajach anglojęzycznych święta Halloween.  Uczniowie, chętni do poznawania innych kultur, spisali się jak zwykle świetnie! Otrzymaliśmy około 200 prac, wśród których znaleźliśmy te rewelacyjne, pomysłowe, ponadprzeciętne i oryginalne. Przyznane zostały po trzy miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz dwanaście wyróżnień.

Kolejnym konkursem był ‘English Pokemon Go’. Odbył się w czasie dwóch przerw 13 grudnia 2018 r., a udział w nim wzięły wszystkie klasy drugie i trzecie. Zadaniem każdej z 5-osobowych drużyn było uzupełnienie plansz o kartoniki wyszukiwane na drugim piętrze szkoły filialnej. Cóż to był za widok! Dzieci wykazały się bardzo dobrą organizacją pracy, skupieniem na wykonywanym zadaniu oraz niezwykle przydatną pomysłowością. O wyniku konkursu decydowała liczba uzupełnionych okienek, poprawność odpowiedzi oraz szybkość uzupełnienia planszy.

Trzeci z konkursów nosił nazwę ‘Februaryis the month of love’ i pozwoliłł wszystkim obecnym uczniom klas 1-3 w dniach 14 i 15 lutego 2019 r. na pokazanie tego jak sami postrzegają miłość. A tej było mnóstwo w powietrzu! Otrzymaliśmy około 200 laurek, poduszeczek, kartek, plakatów i wyznań. Z wielkim trudem udało nam się zdecydować o przyznaniu czterech miejsc pierwszych, po trzy drugie i trzecie oraz trzynaście wyróżnień.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować Rodzicom, którzy pomagają w przygotowaniu swoich pociech do udziału w konkursach plastycznych, odbywających się podczas zajęć języka angielskiego. Doceniamy to i my, i dzieci, które później tak dumnie prezentują owoce pracy! Dziękujemy!

Jednocześnie zapraszamy do udziału w nadchodzącym konkursie, tym razem mówionym. Szczegóły już wkrótce!