Kl. 8 a i 8 c na wycieczce w stolicy

We wrześniu klasy 8 a i 8 c spędziły  3   dni na wycieczce edukacyjno - krajoznawczej w Warszawie.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekało na nas kilka godzin poznawania praw fizyki, biologii i chemii ale w bardzo ciekawy sposób. W małych grupach przeprowadzaliśmy eksperymenty w interdyscyplinarnych pracowniach. Doświadczaliśmy działania ładunków elektrycznych na naszych włosach.

Drugiego dnia przenieśliśmy się do czasów II wojny światowej i zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dowiedzieliśmy się o problemach ze zdobywaniem broni i uzyskiwaniem pomocy od aliantów. Mogliśmy przejść ciasnymi i ciemnymi kanałami oraz zobaczyć cyfrową wersję zburzonej Warszawy. Taka lekcja z przewodnikiem, wśród wielu eksponatów z tamtej epoki, była bardzo wartościowa.

Następnie pomimo dosyć chłodnej pogody zwiedziliśmy najpiękniejszy park w Warszawie – Łazienki Królewskie.  Odwiedziliśmy Pałac na Wodzie i pomnik Fryderyka Chopina. Mogliśmy zobaczyć Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta oraz Barbakan i wiele innych miejsc na pięknej Starówce.

Trzeci dzień również był wypełniony atrakcjami, takimi jak wejście do Sejmu RP i możliwość podziwiania jednego z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-ogrodowych w Wilanowie.

Nocowaliśmy w nowoczesnym hotelu z pięknymi pokojami, co również podnosiło atrakcyjność naszej wycieczki.

Każdy dzień był inny i bogaty w zwiedzanie różnorodnych elementów charakterystycznych dla naszej stolicy. Wśród nowoczesności, współczesności i historii Warszawy każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

To była ostatnia tak długa wycieczka w szkole podstawowej i zapamiętamy ją na całe życie.

Dziękujemy naszym Opiekunom za jej zorganizowanie.

Uczniowie kl. 8a i 8c