Jarzynki mają głos

W dniu 14 listopada, w klasie 2 d została, zorganizowana lekcja zdrowego odżywiania pt.

" Jarzynki mają głos" - wykonywanie sałatki jarzynowej. Zajęcia realizowane zostały w ramach  działań Szkoły Promującej Zdrowie .

W czasie zajęć uczniowie przypomnieli sobie jak wygląda Piramida Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej i jakie miejsce zajmują w niej jarzyny. Poznały również jakie wartości odżywcze mają przyniesione przez nich warzywa. Każde dziecko brało udział w wykonaniu sałatki, kroiło, mieszało, dekorowało i oczywiście degustowało wspólnie wykonaną sałatkę. Dzieci nauczyły się również czym ozdobić miskę z sałatką i jak udekorować stół na przyjęcie gości. Zajęcia były niezwykle udane, a po klasowej sałatce pozostały tylko puste miseczki.