Festiwal Zdrowia

W dniach 25-29 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w szkolnym Festiwalu Zdrowia. Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem związanym z promowaniem zdrowego stylu życia.

• Poniedziałek: „Jem zdrowo”. W klasach odbyły się zajęcia edukacyjne, a następnie, w oparciu o zdobytą wiedzę, zostały wykonane plakaty. Klasy pierwsze wykonały „Piramidy zdrowia”, klasy drugie prace pod hasłem „Nie jemy niezdrowych produktów”, a klasy trzecie gazetki „Jedz owoce, gryź warzywa, od nich siły Ci przybywa”. Prace zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach.
  • Wtorek: „Dzień Wody”. Uczniowie, noszący w tym dniu emblematy z kropelką wody, rozwiązywali w krzyżówki, brali udział w dyskusjach, „burzach mózgów” i happeningu na temat znaczenia wody i sposobów jej oszczędzania. Wykonali również związane z tym tematem prace plastyczne.
  • Środa: „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”. Wielką atrakcją były warsztaty kulinarne. Uczniowie przygotowywali smaczne i zdrowe drugie śniadania. Wykonane zostały m.in. urozmaicone kanapki, sałatki warzywne i owocowe, pasty z twarożki i jajek. Smakołyki zostały z apetytem skonsumowane w trakcie klasowych śniadań.
  • Czwartek: „W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch”. Wszystkie klasy uczestniczyły w zawodach sportowych. Rywalizowano na poszczególnych poziomach. Od wygranej ważniejsza była aktywność ruchowa i dobra zabawa.
  • Piątek: „Dzień marchewki”. Ten dzień zastał zaakcentowany kolorystycznym strojem uczniów i wykonanymi przez dzieci emblematami. W niektórych klasach uczniowie przygotowali sok z marchewki, w innych chrupali marchewki lub kosztowali marchewkowego ciasta. W tym dniu odbyły się również taneczne przerwy.

W ciągu tego tygodnia odbyły się również klasowe konkursy zagadek i quizy wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a do utrwalenia i poszerzenia zdobytych wiadomości została wykorzystana gra edukacyjna „Jem zdrowo”.

Festiwal zapewnił dzieciom wiele atrakcji i, zgodnie z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie, przyczynił się do promowania zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej.