Dzień Jabłka

27 września, w przeddzień obchodów Światowego Dnia Jabłka, w klasach 1-3 odbyły się zajęcia edukacyjne nawiązujące do tego wydarzenia. W czasie zajęć dzieci poznawały właściwości odżywcze jabłek i ich znaczenie dla zdrowia. Wyszukiwały rozmaite ciekawostki o tych smacznych owocach -np. wielkim zaskoczeniem była informacja, że na świecie jest kilka aż tysięcy odmian tych popularnych owoców, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Wykonywały jabłkowe emblematy, a w niektórych klasach przyrządziły jabłkowe przekąski. Przygotowana została gazetka ścienna, a z wyklejanek wykonanych przez zespoły klasowe powstała szkolna jabłoń. Obchody Dnia Jabłka zostały też zaakcentowane w kolorystyce stroju uczniów. Nie zabrakło smacznych jabłek do schrupania oraz pysznych szarlotek upieczonych na tę okazję przez mamy i babcie.