Szkoła promująca zdrowie

22.06.2012

W naszej od wielu lat podejmowanych jest szereg działań związanych z edukacją zdrowotną,  promowaniem zdrowego odżywiania, aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa oraz kształtowaniem właściwych relacji międzyludzkich. Edukacja zdrowotna jest w naszej szkole ważnym elementem procesu wychowawczego. Planowane i systematycznie realizowane zadania w zakresie promocji zdrowia dwukrotnie już zostały pozytywnie ocenione. Od 2012 roku Szkoła posiada Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Certyfikat jest przyznawany na trzy lata. Po tym czasie należy podjąć starania i spełnić wymagane regulaminem warunki, aby ubiegać się o ponowne nadanie certyfikatu.

Nasze starania zostały po raz kolejny pozytywnie ocenione i 26 września 2019 r. Małopolski Kurator Oświaty przyznał Szkole Podstawowej nr 95 Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Tagi: