Bo dobro powraca…podsumowanie Bożonarodzeniowego Kiermaszu Charytatywnego

Przedświąteczny czas, to przede wszystkim czas, w którym nawet w najbardziej mroźny dzień robi się cieplej. Dlaczego? – bo otwierają się serca, bo łączą się dłonie, bo ludzie udowadniają, że jeśli chcemy wystarczająco mocno, to możemy bardzo dużo. Milkną waśnie, spory… Bo kiedy cel słuszny stajemy się Rodziną niezależnie od poglądów, wyznania.

Już kolejny raz w Naszej Szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Charytatywny. W dniach 12-23 grudnia zbieraliśmy dary, które następnie Uczniowie, Rodzice sprzedawali na kiermaszu. Pieniądze zbierane były do zalakowanych puszek a następnie przekazane organizacjom „Się pomaga” oraz Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Komu pomagaliśmy w tym roku?

Pomagaliśmy dzieciom – podopiecznym Hospicjum dla Dzieci Alma Spei oraz małemu chłopcu, któremu choroba odebrała szansę na normalne życie, dzieciom z Naszej Szkoły.

Kto pomagał?

Pomagali Wszyscy i tutaj ograniczę się do tego sformułowania, gdyż nie chcę nikogo pominąć. Rodzice, Uczniowie, Wychowawcy, osoby ze szkoły i spoza niej.

Co znalazło się na kiermaszu?

Na kiermaszu można było znaleźć rękodzieło. Przepiękne świąteczne ozdoby, kartki, ale też „rzeczy rozmaite” jak książki, nietrafione prezenty, które nas przestały cieszyć a komuś przyniosły radość. Gry planszowe, zabawki i mnóstwo innych rzeczy, które dzięki Państwa zaangażowaniu mogły dalej komuś służyć.

Ile pieniędzy zebrano?

Zalakowane puszki przekazano Instytucjom i Rodzicom. Z informacji przekazanych nam przez instytucję Hospicjum dla Dzieci Alma Spei oraz uzyskanych od Rodziców wynika, że zebraliśmy łączną kwotę 3109,68.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji! Kolejny kiermasz 14 lutego! Już dziś serdecznie na niego zapraszamy!